Obróbka szkła

Obróbka szkła to bardzo istotny element pracy każdego szklarza. W zasadzie jest ona decydująca, ponieważ nadaje końcowy wygląd produktowi. Nasza firma doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zwracamy szczególną uwagę na ten etap pracy.

Obróbka szkła może odbywać się na wiele sposobów i obejmuje między innymi takie elementy jak szlifowanie, wiercenie otworów czy fazowanie. Szlifowanie szkła i luster to usługa, którą wykonujemy z niezwykłą starannością. Dbamy, aby wszystkie nasze narzędzia przez cały czas wykonywały swoją pracę z dużą precyzją. Każdy klient zamawiając lustro w naszym zakładzie szklarskim może sam zaproponować w którym miejsce będzie znajdował się otwór mocujący.

Cięcie szkła to wbrew pozorom trudna sztuka. Zwłaszcza jeśli tafle są duże. Można wówczas łatwo uszkodzić szkło i zniszczyć cały materiał. Nasi specjaliści posiadają duże doświadczenie, więc prace tego typu nie są żadnym wyzwaniem.

Obróbka szkła to również hartowanie szkła, laminaty (szkło laminowane świetnie nadaje się do dekorowania, bowiem tą metodą można tworzyć niesamowite wzory), matowanie szkła (również świetnie nadaje się do projektów dekoracyjnych oraz reklamowych).

Nasz zakład oferuje również  klejenie UV. Jest to najlepszy i najbardziej trwały sposób łączenia szklanych elementów. Dzięki promieniom UV, przezroczysty klej szybko twardnieje i jest bardzo wytrzymały. Dodatkowo po wyschnięciu nie widać go, a oprócz klejenie szkło-szkło można zastosować go do takich tworzyw jak metal, plastik oraz guma.